Nordic Morning
| Artists | Davison, Dominic |
|---|---|
| Jigsaw Puzzles | Artist Series |
| Product code | 6000-0966 |
| Product Type | 1000 pcs |
| Box size | 14 x 10 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.63 x 19.25 in |
Out of stock
USD$21.99
Product Description
Eurographics Nordic Morning by Dominic Davison 1000-Piece Puzzle
- This colorful puzzle measures 19.25 x 26.6 in (48.89 x 67.56 cm) completed.
- Box size: 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.36 x 6 cm).
- A little house in the middle of the Scandinavian mountains is the best place to escape from day to day life.
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled board and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136609661
Specifications
| Artists | Davison, Dominic |
|---|---|
| Jigsaw Puzzles | Family Oversize Puzzles, Artist Series, All Jigsaw Puzzles, Vibrant Scenery Collection, Dominic Davison Art, Art by Dominic Davison |
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.6 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.6 in (48.9 x 67.6 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.