Red Rock Crossing, AZ
| Jigsaw Puzzles | HDR Photography |
|---|---|
| Product code | 6000-5532 |
| Product Type | 1000 pcs |
| Box size | 14 x 10 x 2.37 in |
| Puzzle size | 26.5 x 19.25 in |
In stock
USD$21.99
Product Description
Eurographics Red Rock Crossing, AZ 1000-Piece Puzzle
Red Rock Crossing is one of the best places to view Sedona’s beautiful red rocks. It is also the location where photographers go to get the iconic photos of the red rocks with the stream in the photo. Red Rock Crossing State Park is a favorite hiking spot for many locales and visiting tourists.
- Strong high-quality puzzle pieces.
- Made from recycled blue board paper and printed with vegetable based ink.
UPC code: 628136655323
3D Controls:
Move
![]()
Rotate
![]()
Zoom
![]()
Specifications
| Jigsaw Puzzles | HDR Photography, All Jigsaw Puzzles, Western & Country Music |
|---|---|
| Orientation | Horizontal |
| Box size | 10 x 14 x 2.37 in (25.4 x 35.6 x 6 cm) |
| Assembled puzzle size | 19.25 x 26.6 in (48.9 x 67.6 cm) |
Recommendations
© 2026 Eurographics Inc.